Listki piorące i zmiękczające Chusteczki wyłapujące kolor Chusteczki wybielające Chusteczki wyłapujące kolor i odplamiające Chusteczki do suszarek automatycznych

Listki piorące i zmiękczające 2w1

Listki na 14 prań Bezzapachowe do prania ubrań białych i kolorowych
Listki na 14 prań o Zapachu świeżości do prania ubrań kolorowych

SMART Eco Wash hipoalergiczne listki piorące i zmiękczające pranie to innowacyjny, wysoce skoncentrowany środek do prania. Najwyższej jakości składniki gwarantują bezpieczeństwo stosowania i skuteczność. Używając listków SMART Eco Wash dbasz o zdrowie swojej rodziny, jak również o środowisko. Listki zostały przebadane klinicznie, posiadają atest Clinical Research Labolatory, Canada (plik do pobrania). Bezpieczne już od pierwszych dni życia dziecka.

Produkt jest wolny od:

  • rozpuszczalników,
  • parabenów,
  • fosforanów,
  • 1,4-dioksan,
  • zbędnych substancji pieniących,
  • enzymów.
1 listek
to 1 pranie
Całkowicie się
rozpuszcza
Do każdego
rodzaju pralek
Działa w zimnej
i ciepłejwodzie
Produkt
ekologiczny

Skóra dziecka do ok 4 roku życia nie ma w pełni wykształconych mechanizmów obronnych przed czynnikami zewnętrznymi, nie stanowi więc dla nich odpowiedniej bariery. Nieprawidłowo funkcjonujące jeszcze gruczoły potowe sprawiają, że noworodki mają problem z naturalnym usuwaniem toksyn z organizmu, brak szczelnego płaszcza lipidowego powoduje, że skóra dziecka jest szczególnie podatna na agresywne oddziaływanie wszelkich sztucznych środków zawartych w detergentach i kosmetykach.

Stosowanie płynów zmiękczających nie jest rekomendowane do płukania bielizny, a zwłaszcza pościeli niemowlęcej i dziecięcej. Składniki zawarte w płynach zmiękczających zatykają włókna tkanin powodując, że skóra dziecka nie oddycha.

Warto pamiętać, że stosowanie płynów zmiękczających zawierających składniki zapachowe to najprostsza droga do powstania alergii skórnych w każdym wieku!

Używając listków piorących i zmiękczających SMART Eco Wash 2w1 pranie jest miękkie za każdym razem bez użycia płynów zmiękczających! Hipoalergiczny zmiękczacz do tkanin pochodzenia naturalnego użyty w składzie listków SMART Eco Wash ułatwia prasowanie oraz zapobiega elektryzowaniu się tkanin. Listki SMART Eco Wash to jeden z niewielu hipoalergicznych detergentów dostępnych na rynku nie zawierających enzymów, które to mogą powodować podrażnienia dróg oddechowych, a nawet alergie.

Sposób użycia

Wskazówki: By uzyskać najlepsze efekty wykonuj pranie jak dotychczas oddzielając tkaniny białe od kolorowych.
W celu utrzymania bieli do tkanin białych użyj Chusteczek wybielających SMART Wash lub wybielacza.
W przypadku plam, z którymi nie radzi sobie samodzielnie żaden detergent użyj Chusteczek odplamiających SMART wash lub odplamiacza.
Uwaga: Użycie odplamiacza lub wybielacza spowoduje utratę właściwości hipoalergicznych.

Dozowanie

Odmierzanie detergentów, ich właściwe dozowanie bywa problematyczne. Związane z tym częste rozsypywanie proszków, rozlewanie płynów czy nadmierne ilości używane do prania to realne straty, które rzadko przeliczamy na złotówki. Najważniejszy jednak aspekt to zdrowie naszych Skarbów. Detergent użyty w nadmiernych ilościach po prostu nie wypłukuje się z tkanin, przez co ma kontakt ze skórą dziecka przez 24h na dobę.

Używając listków do prania SMART Eco Wash ryzyko odmierzenia niewłaściwej ilości detergentu jest znikome. Zawsze używa się dokładnie tyle detergentu, ile jest niezbędne - w zależności od wielkości ładunku, stopnia zabrudzenia czy poziomu twardości wody. Co więcej, robiąc małe pranie bądź pranie ręczne listek można podrzeć na małe kawałki i użyć niewielką ilość detergentu. Pranie traktowane jest za każdym razem tylko niezbędną ilością detergentu, dzięki czemu skóra naszych Skarbów jest zawsze otulona miękkim i bezpiecznym materiałem.